Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

W 75. Rocznicę deportacji mieszkańców Golubia-Dobrzynia do ZSRR

Utworzono dnia 21.01.2020

Koło Rodzin Sybiraków oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zapraszają osoby zainteresowane na spotkanie z Państwem Ludmiłą i Pawłem Ośnickimi oraz Sybiraków Oddział w Toruniu, które odbędzie się 23.01.2020 o godz. 16.00 w siedzibie Biblioteki, przy ul. Żeromskiego 11.
Przed spotkaniem zaproszeni goście i członkowie Koła Rodzin Sybiraków złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary deportacji do ZSRR w 1945 roku
Tematyka spotkań będzie nawiązywała do osobistych wspomnień osób wywiezionych do Kazachstanu i Syberii.

Biblioteka z Sercem

Utworzono dnia 15.01.2020

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. F.K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu jak co roku włączyła się w wir wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomagaliśmy w dniu Finału w zbieraniu pieniędzy na szczytne cele, które mają ratować życie ludzkie, bo przecież nie ma nic bardziej cennego na tym świecie. Pracownicy biblioteki zbierali, liczyli pieniądze. Sprzedawaliśmy też książki, które mogliśmy przeznaczyć na kiermasz. Zebrane pieniądze przekazaliśmy do tych zebranych w naszym mieście.

 
 
 
czytaj dalej na temat: Biblioteka z Sercem

Noworoczne spotkanie 8.01.2020 r.

Utworzono dnia 10.01.2020

Słuchacze Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wesoło uczcili początek Nowego 2020 roku. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele władz Powiatu i Miasta na czele ze Starostą Franciszkiem Gutowskim i Burmistrzem Miasta – Mariuszem Piątkowskim. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów reprezentowała Przewodnicząca – Barbara Dec. W dobry nastrój wprowadził zebranych zespół „Wesoła Harmonia” grając i śpiewając kolędy oraz skoczne, łatwo wpadające w ucho melodie. Nie obyło się więc bez tańców. Następne spotkanie już 15.01.2020 r na którym wykład „Diamenty, praliny, frytki, piwo i … smerfy” wygłosi mgr Jarosław Jagodziński.

Spotkanie wigilijne w DPS

Utworzono dnia 02.01.2020

20 grudnia grupa zaprzyjaźnionych bibliotekarzy uczestniczyła w uroczystej wigilii zorganizowanej przez Dyrektora i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu. Zaproszonych gości powitały: Magdalena Zygnarowska dyrektor placówki a z ramienia samorządu Danuta Malecka, wicestarosta powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Obie Panie złożyły mieszkańcom Domu i zaproszonym gościom życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Po życzeniach świątecznych podzielono się opłatkiem i wszyscy wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. W miłej i świątecznej atmosferze podopieczni DPS-u mogli spędzić te wyjątkowe chwile.

Uwaga

Utworzono dnia 20.12.2019

Dnia 20.12.2019 r. (piątek)
BIBLIOTEKA
czynna do godz. 17.00

 

Dnia 21.12.2019 r. (sobota)
BIBLIOTEKA

NIECZYNNA

„Biedronki” poznają historię Bożego Narodzenia!

Utworzono dnia 20.12.2019

Na ostatnie w tym roku spotkanie z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży 19.12.19 r.  przybyła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu.

Czteroletnia grupa „Biedronek” wysłuchała świątecznych opowiadań, rozmawiała o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem m.in. wigilijną wieczerzą, dzieleniem się opłatkiem, choinką. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły świąteczną pastorałkę, wzięły udział w świątecznych zabawach. Ten miły dzień okrasiły słodkości, które przedszkolaki otrzymały na koniec spotkania.

Zajęcia prowadziła Starszy Kustosz Joanna Metel.

Przedświąteczne spotkanie słuchaczy UTW

Utworzono dnia 20.12.2019

Wykład, który nosił tytuł „Seksualność osób starszych” wygłosił dr n. med. Piotr Czynsz. Następnie Koordynator  UTW Janina Tuszyńska złożyła wszystkim zebranym i ich rodzinom serdeczne świąteczne życzenia oraz przekazała życzenia, które napłynęły od władz Powiatu, Miasta i Oddziału PZ Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W najbliższym czasie 4.01.2020 r. kilku słuchaczy UTW wysłucha koncertu noworocznego w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, a 8.01.2020 r restauracji Kaprys odbędzie się noworoczne spotkanie z udziałem władz Powiatu, Miasta oraz przedstawicieli jednostek współpracujących, które uświetni występ zespołu „Wesoła Harmonia”. Następny wykład 15.01.2020 r. „Diamenty, praliny, frytki, piwo i … Smerfy” wygłosi wykładowca WSG w Bydgoszczy mgr Jarosław Jagodziński.

Spotkanie robótkowe w bibliotece

Utworzono dnia 16.12.2019

30 listopada w Miejskiej i Powiatowej  Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu spotkały się panie, uczestniczki golubskiego UTW Tematem spotkania były sposoby spędzania czasu wolnego od codziennych obowiązków. Uczestniczki opowiadały o swoich zainteresowaniach i przedstawiały swoje prace. Były więc wyszywane serwetki, obrazy wykonane haftem krzyżykowym, ozdoby choinkowe wykonane szydełkiem, robione na drutach domowe papcie, prace z zszywanych kawałków tkanin , nazywanych patchworkiem. Jedna z pań, swój wolny czas spędza biorąc udział w imprezach sportowych. Pokazała kolekcję dyplomów. Uczestniczki zauważyły również, ze tego typu spotkania pozwalają na większą integrację , rozwijanie zainteresowań i poznawanie nowych technik rękodzieła. Panie wyraziły również chęć uczestniczenia w takich spotkaniach w nadchodzącym roku.

 Spotkanie prowadziła Alicja Suchorska.

czytaj dalej na temat: Spotkanie robótkowe w bibliotece

Gdzie mieszka bajka?

Utworzono dnia 12.12.2019

12.12.2019 do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przybyła najmłodsza grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu.

 

Trzyletnia grupa „Kotków” zapoznała się z wyglądem biblioteki przeznaczonej dla dzieci, poznała trudne słowo „wypożyczać”, a także wzięła udział w świątecznych zabawach. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.

 

Zajęcia prowadziła Starszy Kustosz Joanna Metel.

 

czytaj dalej na temat: Gdzie mieszka bajka?

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny