Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Świąteczne spotkanie DKK

Utworzono dnia 11.12.2019

Było to już ostatnie w tym roku spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece. Pierwszym punktem było omówienie książki autorstwa Agaty Tuszyńskiej „Narzeczona Schulza”. Dyskusja, która potem się rozwinęła dotyczyła trudnej i niespełnionej miłości Juszy (Józefiny Szelińskiej) do malarza i pisarza Brunona Szulza. W dalszej części spotkania koordynatorka Klubu złożyła życzenia Bożonarodzeniowe oraz wręczyła drobny świąteczny upominek, dziękując klubowiczom za całoroczne spotkania DKK, życząc na koniec Szczęśliwego Nowego Roku 2020. 27.01.2020 (poniedziałek) godz. 11.00 pierwsze spotkanie w Nowym Roku. Zapraszamy.

 

Czy książki są fajne?

Utworzono dnia 11.12.2019

W Oddziale dla dzieci i Młodzieży odbyły się trzy spotkania z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej. Sześcioletnie „Misie”, czteroletnie „Biedronki” i trzyletnie „Pszczółki” na podstawie wysłuchanych bajek i obejrzanych książek szukały odpowiedzi na pytanie „Czy książki są fajne?” Zajęcia uatrakcyjniły muzyczne zabawy ruchowe.

 

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne związane z odchodzącą jesienią.

 

Zajęcia dla wszystkich grup prowadziła Starszy Kustosz Joanna Metel.

 

Mikołajkowe prezenty w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 06.12.2019

Każde dziecko, które w dniu dzisiejszym wypożyczy książkę w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, otrzyma słodki upominek. Zapraszamy!

W Mikołajkowym nastroju

Utworzono dnia 06.12.2019

Jak co roku w przeddzień Mikołajek odwiedziliśmy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu. Oprócz bibliotekarzy udział w zabawie Mikołajkowej wzięły osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wąbrzeźna. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, którymi została udekorowana świetlica. Radosnym punktem spotkania było śpiewanie kolęd i pastorałek. Dziękujemy za zaproszenie i miłą świąteczną atmosferę.

 

"Papugi w bibliotece"

Utworzono dnia 06.12.2019

Oddział dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej. Grupa 4 letnich „Papug” uczestniczyła w zajęciach literckich pt. „Wokół bożnarodzeniowego drzewka”. Dzieci wysłuchały baśni H. CH. Andersena „Królowa Śniegu” oraz opowiadania „Zimowy staruszek” Kamila Polaka. Posłuchały o zwyczajach świątecznych, oglądały dostępną w bibliotece literaturę i rozmawiały o tym czy książki są fajne. Jak zwykle nie zabrakło wesołej zabawy, tańców i kreatywnych zajęć plastycznych. Na koniec spotkania, na maluchy czekał słodki upominek.

 

Zajęcia prowadziła Starszy Kustosz Joanna Metel.

 

czytaj dalej na temat: "Papugi w bibliotece"

Serce to życia dar

Utworzono dnia 06.12.2019

Nasza Biblioteka po raz pierwszy zorganizowała Przegląd Poezji dla Osób Niepełnosprawnych pt. „Serce to życia dar”. Uczestnikami byli uczniowie szkół oraz ośrodków miasta i Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Rywalizowało z sobą 18 osób, które po eliminacjach w swoich placówkach reprezentowały je w MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu. Uczestnicy recytowali poezję polskich poetów, ujęli nas za serce swoimi występami. W ich słowach było tyle radości, życzliwości, bezpośredniości i ogromnej chęci ciekawego przekazania treści, że z satysfakcją słuchało się interpretacji wierszy. Do jury konkursu weszli: Agnieszka Kowalska – nauczyciel polonista oraz Małgorzata Piaskowska – kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczestników.

 

Uwaga

Utworzono dnia 29.11.2019

W dniu 30.11.2019 r. (sobota)
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
przy ul. Żeromskiego 11
będzie czynny w godzinach
9.00 - 15.00
ZAPRASZAMY

czytaj dalej na temat: Uwaga

Andrzejkowo w DPS-ie

Utworzono dnia 28.11.2019

Ja co roku zaproszeni zostaliśmy do Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu. Chętnie uczestniczymy w spotkaniach z mieszkańcami domu pomocy, gdyż zawsze serdecznie jesteśmy przyjmowani i czujemy się zaszczyceni jako pracownicy biblioteki, że bierzemy udział w ważniejszych uroczystościach. W tym roku spotkanie przebiegło w radosnej, andrzejkowej atmosferze, były zabawy, wróżby i radość ze wspólnego czytania.

Poetycznie o jesieni

Utworzono dnia 28.11.2019

22.11.2019 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Poezji „Idzie jesień przez park”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych miasta i powiatu golubsko-dobrzyńskiego. 27 młodych ludzi rywalizowało ze sobą prezentując wiersze o jesieni. Patronat nad Konkursem objął Starostwa Golubsko-Dobrzyński. Oceniało występujących jury w osobach: Maria Kurpiel, Barbara Sosnowska, Krzysztof Pieczka. W kategorii klas III-V nagrodzono: I miejsce – Luiza Helena Kamper, II miejsce – Zuzanna Bożejewicz, III miejsce – Zofia Zawistowska. W kategorii klas VI-VIII nagrody otrzymali: I miejsce Zofia Jasińska, II miejsce – Aleksandra Melerska, III miejsce – Julia Nowak. Wyróżnienia otrzymali: Zofia Pieczka i Michał Angowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki. Gratulujemy wykonawcom wierszy, dziękujemy im za udział. Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowali młodzież do Konkursu. Panu Staroście dziękujemy za ufundowanie nagród. Zapraszamy za rok.

Z wizytą w DPS

Utworzono dnia 28.11.2019

Podczas kolejnej, cyklicznej wizyty u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu podopieczni kontynuowali jesienne wyklejanki. Do papierowych talerzy przyklejali, uprzednio zebrane przez bibliotekarzy liście, w taki sposób, aby powstały głowy misiów.

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny