Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Majowa wizyta w bibliotece

Utworzono dnia 13.05.2022

Filię Osiedle Młodych odwiedziła grupa OB -  Oddział Przedszkolny wraz z opiekunem Panią Renatą Dąbek Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o bibliotece, pracy bibliotekarza i  z dużym zainteresowaniem oglądały książki bogato ilustrowane dla dzieci. Na kolejne spotkanie opiekun grupy zaprosiła Panią Ewę Serkowską do Oddziału Przedszkolnego przy ul. Szkolnej, a będzie ono związane z przygotowaniem laurki dla mamy z okazji jej święta.

 

czytaj dalej na temat: Majowa wizyta w bibliotece

Jak powstaje książka !

Utworzono dnia 13.05.2022

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przygotowaliśmy dla przedszkolaków z grupy „Wędrowców” spotkanie z Panią Agnieszką Burkwicz. Wiodącym tematem spotkania było pytanie zadane od dzieci  ”Jak powstaje książka”. Wprowadzaniem do tego pytania był krótki filmik, który z zaciekawieniem  obejrzały dzieci. W dalszej części spotkania Pani Agnieszka opowiedziała o swojej przygodzie z pisaniem wierszy dla dzieci. Ostatnim punktem wizyty przedszkolaków było przeczytanie  kilku wierszy autorstwa Pani Agnieszki. Dzieci wraz z opiekunem grupy podziękowały Pani Burkwicz i wręczyły laurkę z kwiatkiem.

 

czytaj dalej na temat: Jak powstaje książka !

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 06.05.2022

Poezja to wielka Pani...

Utworzono dnia 04.05.2022

ZAPROSZENIE

Utworzono dnia 04.05.2022

Maj z książką!

Utworzono dnia 06.05.2022

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji w grupie „Wędrowców”  przeprowadzono krótką pogadankę na temat „Jak powstaje książką”, następnie dzieci wybrały bajkę „Głupi Jaś” do przeczytania przez Panią Ewę. W dalszej części zajęć grupa przedszkolaków pod bacznym okiem Pana Piotra, wykonała zakładkę do książki według własnego pomysłu. Następne spotkanie odbędzie 10 maja się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Żeromskiego 11.

 

czytaj dalej na temat: Maj z książką!

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 29.04.2022

Konstytucja 3 Maja– uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją.

Uchwalona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wraz ze stanami skonfederowanemi w liczbie podwóyney naród Polski reprezentującemi. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi, wprowadziła częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc nadużycia pańszczyzny. Konstytucja formalnie zniosła liberum veto.

źródło: Wikipedia.pl

Zapraszamy do zwiedzenia wystawy okolicznościowej w Bibliotece przy ul. Żeromskiego 11

 

czytaj dalej na temat: Święto Konstytucji 3 Maja

Uwaga!

Utworzono dnia 29.04.2022

Szanowni Czytelnicy,
Uprzejmie informujemy, że
2 maja 2022 r. (poniedziałek)
biblioteki będą
NIECZYNNE
W sobotę (30 kwietnia 2022 r.) Biblioteka przy ul. Żeromskiego 11
będzie czynna w godzinach 9.00 - 15.00

czytaj dalej na temat: Uwaga!

Test o Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 28.04.2022

Zapraszamy do rozwiązania testu wiedzy o Konstytucji 3 Maja.
Zaczynamy 3 maja od godz. 12.00

Po naciśnięciu linku zostaniecie przekierowani do strony z testem. 

Pamiętajcie o wpisaniu imienia i nazwiska oraz nr telefonu.
Poniżej Regulamin . Miłej zabawy !

 

 

czytaj dalej na temat: Test o Konstytucji 3 Maja

Wiosenny marsz z kijkami

Utworzono dnia 28.04.2022

To już kolejny marsz z kijkami naszej grupy. W słoneczny i ciepły dzień wyruszyliśmy po raz kolejny, aby poprawić swoją aktywność ruchową, która utrzymuje w dobrej kondycji całe ciało: serce, mięśnie, układ krążenia. Tym razem osoba prowadząca grupę poprowadziła nas przez Zarembę, gdzie mijaliśmy ogrody działkowe, Osiedle Zaremba, zahaczając obrzeża Sokołowa, skierowaliśmy się w stronę miasta. W trakcie marszu podziwialiśmy piękno przyrody oraz  urokliwe miejsca wokół naszego miasta. Marsz trwał 1,5 godziny, przeszliśmy ponad 5 km. Kolejny marsz zaplanowaliśmy na 18 maja br., miejsce spotkania:  Filia Osiedle Młodych, ul. Mickiewicza 6, godz. 13.  Zapraszamy na spacer z kijkami osoby, które chciałyby z nami maszerować po zdrowie.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2022 2 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny