Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Narodowe czytanie 2019

Utworzono dnia 16.09.2019

14 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się już IV edycja Narodowego Czytania. Organizatorem imprezy kulturalnej był Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, współorganizatorami: MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu oraz Zespół Szkół Miejskich. Lektorami byli dyrektorzy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta i powiatu. W Narodowym Czytaniu brali też udział przedstawiciele stowarzyszeń oraz instytucji pozarządowych. Zgodnie z sugestią Prezydenta RP czytane były nowele: Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Władysława Orkana, Stefana Żeromskiego, Marii Konopnickiej. Osobą prowadzącą był aktor Krystian Wieczyński.

czytaj dalej na temat: Narodowe czytanie 2019

Dziewczyna z pociągu – DKK

Utworzono dnia 11.09.2019

Na pierwszym, po wakacjach, spotkaniu DKK – 9.09.2019 r. – omawialiśmy thriller angielskiej pisarki Pauli Hawkins pt. „Dziewczyna z pociągu”. Książka wywołała falę dyskusji, gdyż klubowicze nie byli zgodni co do oceny jej treści. Jednym przypadła do gustu, innym mniej. Zgodnie jednak przyznali, że powieść była pełna napięcia, a zakończenie niezwykle zaskakujące. Kolejna książka do przeczytania to „Damy polskiego imperium. Prawdziwe historie”. Spotykamy się 28.10.2019 o godz. 11.00.

czytaj dalej na temat: Dziewczyna z pociągu – DKK

Koncert - Sylwester Domański

Utworzono dnia 11.09.2019

Zagościł u nas Sylwester Domański – piosenkarz, autor tekstów, lider i założyciel zespołu Fabryka. Pan Sylwester specjalizuje się w poezji śpiewanej. Dla młodzieży ze szkół naszego miasta zaśpiewał utwory: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marka Grechuty, Tadeusza Gajcego i innych znanych poetów okresu wojny i okupacji. Tematyka, to II Wojna Światowa. W tym roku obchodzimy 80. Rocznicę jej wybuchu. Spotkanie było swojego rodzaju oddaniem czci tym, którzy za wolną Polskę walczyli i ginęli. Młodzież poznała teksty, których wcześniej nie znała, dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę historyczną związaną z II Wojną Światową.

Piknik integracyjny

Utworzono dnia 11.09.2019

W Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu został zorganizowany piknik na pożegnanie wakacji, na który zostali zaproszeni podopieczni Wąbrzeskiego DPS-u. Wspólne spotkanie rozpoczęło się przeprowadzeniem przez Piotra Jaworskiego gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu dla podopiecznych obu placówek opiekuńczych. W konkursach uczestniczyli także bibliotekarze i pracownicy domów opieki społecznej. Rywalizacja między dwoma grupami zakończyła się remisem i przyniosła wiele uśmiechu na twarzach uczestników zabaw. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkali się przy kiełbasce z grilla i innych przysmakach kulinarnych. Spotkanie integracyjne dwóch placówek opiekuńczych zakończyło się wykonaniem wspólnego zdjęcia i zaproszeniem do odwiedzenie wąbrzeskiego Domu Pomocy Społecznej przez golubski DPS.

UWAGA

Utworzono dnia 03.09.2019

W dniach 5 – 13 września
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
będzie
NIECZYNNY

Pamiętamy ! 1939-2019

Utworzono dnia 03.09.2019

Z okazji 80.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w naszej bibliotece została zorganizowana wystawa czasowa, upamiętniająca wrzesień 1939 roku w literaturze i na plakatach. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.

Wakacje w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 20.08.2019

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w sierpniu trwały wakacyjne zajęcia dla dzieci.

 

Były zabawy na świeżym powietrzu, w tym ogromne bańki mydlane, nauka sztuczek magicznych, zabawy z plastyką, malowanie kredą czy modelowanie balonów. Nie zabrakło zabaw i zagadek literackich, czy rozmowy o książkach, które warto przeczytać. Było ciekawie i wesoło.

 

Filia Osiedle Młodych-wakacje

Utworzono dnia 20.08.2019

Od 12.08.2019 do 16.08.2019 dzieci i młodzież naszego miasta mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych dla nich w Filii Osiedle Młodych. Atrakcji nie brakowało. Uczestnicy zajęć odwiedzili Powiatową Straż Pożarną, gdzie oprócz zaplanowanych atrakcji czekała ich nieplanowana niespodzianka-mogli zobaczyć strażaków w prawdziwej akcji wyjazdu do zdarzenia.

         W Powiatowej Komendzie Policji oprócz tresury psów zapoznali się z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać nie tylko w realu, ale też w świecie wirtualnym. Oglądali broń, kamizelki kuloodporne i wysłuchali jakie działania należą do technika kryminologii.

         W środę odwiedzili nasz zamek, poznali jego historię i zabytki, jakie są tam zgromadzone. W piątek byli w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Tam zapoznali się z życiem i twórczością naszego wielkiego kompozytora, wysłuchali koncertu, zwiedzili ośrodek.

         W zajęciach uczestniczyło 26 osób. Dla większości z nich odwiedzane miejsca były nowością. Dziękujemy tym, którzy przyjęli naszą grupę, dla naszych najmłodszych to niezapomniane wrażenia i spotkanie z kulturą.

czytaj dalej na temat: Filia Osiedle Młodych-wakacje

Z wizytą w DPS-ie

Utworzono dnia 08.08.2019

Do tradycji należą już nasze wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu. 24 lipca p. Ewa Serkowska z Filii Osiedle Młodych i p. Piotr Jaworski z biblioteki w Gałczewku wraz z pensjonariuszami wykonywali kwiatki z bibuły.

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny