Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Listopadowe spotkanie klubowiczów z Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 22.11.2022
Czcionka:

Tkanki miękkie – Zyta Rudzka

Listopadowe spotkanie klubowiczów z Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęliśmy, od dokończenia omówienia poprzedniej (październikowej) pozycji autorstwa Emmy Stonex „Latarnicy”. Kolejną książką, którą recenzowaliśmy, to nowa powieść głośnej i znakomicie przyjętej przez krytykę „Krótkiej wymiany ognia” - Zyty Rudzkiej.

 „Tkani miękkie”, bo taki właśnie tytuł nosi ta książka, została ona wydana w serii „archipelagi”. Oto krótka recenzja Wojciecha Szota „...Rudzka w fascynujący sposób analizuje relacje syna i ojca, przyglądając się temu, co patriarchalnie dziedziczne, a co zmienne. To opowieść o mężczyznach, którzy łakną miłości, choć nie za bardzo potrafią ją sobie wyobrazić. A jak już kochają, to obsesyjnie, bezładnie i nieładnie, po omacku. I o tym, że może najważniejszą miłością naszego życia są nasi rodzice?...”

Omawiana powieść dała nam powód do długiej i dość burzliwej dyskusji. Ale, jak zawsze, było miło i sympatycznie. Miło nam też poinformować, że do naszego grona dołączyły dwie osoby, i tym samym na dzień dzisiejszy Dyskusyjny Klub Książki skupia 26 miłośników dobrej literatury. Na ostatnie w tym roku spotkanie zapraszamy 12 grudnia br., na którym to podsumujemy naszą roczną działalność oraz złożymy sobie życzenia świąteczne.

Listopadowe spotkanie klubowiczów z Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 22.11.2022, 10:27

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny