Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czcionka:

Uniwersytet Trzeciego Wieku 

Oddział w Golubiu-Dobrzyniu

AKTUALNOŚCI:

Wycieczka do Łodzi

Utworzono dnia 11.09.2023

7 września 2023 r. grupa słuchaczy Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzała najciekawsze miejsca w Łodzi. W programie wycieczki znalazło się:
1. Muzeum Miasta Łodzi, mieszczące się w pałacu ówczesnego bogatego fabrykanta, Izraela Poznańskiego.
2. Manufaktura – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, mieszczące się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.
3. Cmentarz Żydowski założony w 1892 roku – największa pod względem powierzchni nekropolia żydowska w Polsce.
4. Dzielnica Księży Młyn – perła łódzkiej architektury.
5.Orientarium  ZOO

Już niedługo 28.09.2023 r. kolejna, już 17-ta inauguracja roku akademickiego, na której wykład zatytułowany „Aktywność fizyczna w chorobach przewlekłych seniorów„ wygłosi dr n. med. Piotr Czynsz.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Łodzi

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Utworzono dnia 30.06.2023

Ostatni wykład wygłosił rektor Prof. WSG dr Marek Chamot, w którym przedstawił postać wybitnego pisarza i dyplomaty Pawła Włodkowica, żyjącego w latach 1370-1435.
Następnym punktem spotkania było wręczenie, przez pana rektora, dyplomów ukończenia roku akademickiego, w naszej UTW, już po raz szesnasty. W wakacyjnej przerwie czekają nas jeszcze wycieczki: 07.09.2023 r. do Łodzi oraz w terminie 13-21.09.2023 r. do Albanii, Czarnogóry i Macedonii. Uroczysta inauguracja następnego roku akademickiego zaplanowana jest na 28.09.2023 r.

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Skarbiec Pieśni Polskich

Utworzono dnia 23.06.2023

Tak zatytułowany był koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, w którym 17.06.2023 r. uczestniczyła grupa słuchaczy Golubsko-Dobrzyńskiego UTW.
Podziwialiśmy wspaniały wokal Anety Nurcek – mezzosopran, przy fortepianowtm akompaniamencie Michała Kuzimskiego, pieśni: Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego, Franciszka Maklakiewicza, Karola Mroszczyka, Dominika Lasota, Andrzeja Cwojdzińskiegoi Edwarda Pałłasza.

 

 

czytaj dalej na temat: Skarbiec Pieśni Polskich

Walne Zebranie Członków UTW

Utworzono dnia 12.06.2023

7.06.2023 r. odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze Słuchaczy Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tym razem, zgodnie z wymogami obowiązującego statutu, również wyborcze. Zarząd Stowarzyszenia pozostał w nie zmienionym składzie, tylko jedna osoba, inna niż dotychczas, weszła w skład komisji rewizyjnej.
Następnym puntem spotkania był wykład wygłoszony przez dr Adama Raszewskiego zatytułowany „Śpieszmy się czytać wiersze”, w którym w bardzo ciekawy sposób przedstawiona została intelektualna sylwetka księdza Jana Twardowskiego.
Ostatni wykład w bieżącym roku akademickim 29.06.2023 r., który wygłosi Rektor Prof. WSG dr Marek Chamot, traktuje o działalność i zasługach dla nauki polskiej, człowieka Renesansu Mikołaja Kopernika.
Po wakacyjnej przerwie, inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbędzie się 28.09.2023 r.

czytaj dalej na temat: Walne Zebranie Członków UTW

„Profilaktyka zdrowotna”

Utworzono dnia 25.05.2023

Tak zatytułowała swój wykład mgr Marta Bielińska, który wygłosiła słuchaczom Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 24.05.2023 r. W bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiła w nim przyczyny najczęściej występujących nowotworów, objawy rozwijającej się choroby oraz sposoby obrony przed tym, dalej bardzo groźnym, schorzeniem.

Następne spotkanie 07.06.2023 r., tym razem o godz. 15.00, bowiem wykład poprzedzi doroczne Walne Zebranie Członków UTW. Intelektualną sylwetkę księdza Twardowskiego, w wykładzie „Śpieszmy się czytać wiersze” przedstawi dr Adam Raszewski.

czytaj dalej na temat: „Profilaktyka zdrowotna”

Lubelszczyzna – Świętokrzyskie

Utworzono dnia 16.05.2023

Słuchacze Golubsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniach 09-13.05.2023 r. zwiedzili, coraz piękniejsze tereny południowo-wschodniej Polski. W programie wycieczki znalazły się: Kazimierz Dolny – perła polskiego Renesansu, Nałęczów – ważne uzdrowisko o profilu klimatyczno-kardiologicznym, Lublin, a w nim między innymi zamek królewski i Rynek Starego Miasta. Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobiła doskonale zachowana rezydencja Zmoyskich w Kozłówce oraz jedyna w swoim rodzaju Galeria Sztuki Socrealizmu. Wśród zwiedzanych miast znalazł też Chełm, w którym obejrzeliśmy Bazylikę Narodzenia NMP oraz Stare Miasto i Zamość – unikatowy zabytek architektoniczny okresu Odrodzenia, wpisany na listę UNESCO. W kolejnych dniach wycieczki zwiedziliśmy też Sandomierz – malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie oraz stolicę województwa – Kielce. Kolejne podziwiane obiekty, to jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Baranowie Sandomierskim oraz wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku zamek w Chęcinach.

czytaj dalej na temat: Lubelszczyzna – Świętokrzyskie

Jan III Sobieski - wykład

Utworzono dnia 27.04.2017, 12:53

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny