Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

Koło Miejskie SBP

Czcionka:

Koło Miejskie
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
w Golubiu-Dobrzyniu

 

AKTUALNOŚCI:

Jubileusz Biblioteki

Utworzono dnia 19.05.2023

W ubiegły piątek – 12 maja 2023 r. , w Kowalewie Pomorskim, odbyła się uroczystość obchodów 75-lecia tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Z tej okazji zaproszeni goście mogli usłyszeć rys historyczny o bibliotece kowalewskiej, w której my, jako biblioteka nadzorująca przez długie lata, również zostawiliśmy swój trwały ślad; o ludziach z nią związanych; o księgozbiorze gromadzonym przez lata; o pracy pokoleń bibliotekarzy. Był występ dwojga młodych Kowalewian, były kwiaty, prezenty, podziękowania i listy gratulacyjne. No, i jak przystało na bibliotekę – przepyszny tort (a właściwie dwa) w kształcie książki.
Uroczystość uświetnił występ bydgoskiego Kabaretu Trójka… Przy wtórze muzyki i dowcipu, przy kawce i torcie, snuły się wspomnienia z dawnych lat…

 

czytaj dalej na temat: Jubileusz Biblioteki

Emerytura – to już!!!

Utworzono dnia 02.03.2023

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece 28 lutego br. odbyło się uroczyste pożegnanie Ewy Serkowskiej – pracownika Filii Osiedle Młodych. Pani Ewa po 42 latach pracy zawodowej, w tym ponad 30 latach pracy w bibliotekarstwie odeszła na zasłużoną emeryturą. Dyrektor Barbara Wasiluk i pracownicy biblioteki pożegnali Panią Ewę kierując do niej, o takie podziękowanie:

Drogiej koleżance Ewie

       Z podziękowaniem za długoletnią pracę na rzecz rozwoju i promocji czytelnictwa w naszym mieście, za nieustanną gotowość i zaangażowanie w inicjatywy i działalność biblioteki, za niezwykłe ciepło i serdeczne relacje z czytelnikami, wreszcie za wiele lat współpracy z nami bibliotekarzami – za to, że mogliśmy zawsze na Ciebie liczyć i za dojrzałą przyjaźń.
      Z życzeniami, aby w nowym Etapie Życia, oprócz oczywistego zdrowia, nie zabrakło sił na spełnienie się w nowych obszarach i perspektywach.

Miłego Odpoczynku koleżanko!
Dyrektor i pracownicy MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu.

 

czytaj dalej na temat: Emerytura – to już!!!

Emerytura dla pani Teresy

Utworzono dnia 10.01.2022

W Urzędzie Gminy w Zbójnie 30 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Teresy Gołębiewskiej – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w/w miejscowości. Pani Teresa po 40 latach pracy zawodowej, w tym 30 latach kierowania biblioteką odeszła na zasłużoną emeryturę.

Od lipca 1999 roku biblioteki z terenu Gminy Zbójno przeszły po opiekę merytoryczną Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu i zostały objęte nadzorem instruktora powiatowego. Biblioteka w Zbójnie pod kierownictwem pani Teresy przeszła dużą metamorfozę i stała jedną z najlepszych placówek bibliotecznych na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. To dzięki pozyskanym środkom finansowym ze składnych projektów można było poprawić estetykę lokalu, wymienić meble biblioteczne, zakupić nowe pozycje książkowe oraz rozszerzyć działalność kulturalno-edukacyjną o seniorów. Z ramienia Urzędu Gminy Panią Gołębiowską pożegnali: Wójt Gminy Zbójno – Katarzyna Kukielska i Sekretarz Gminy – Jacek Foksiński. Natomiast z ramienia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu Panią Teresę pożegnały: Dyrektor MiPBP -  Barbara Wasiluk oraz Przewodnicząca Koła SBP - Ewa Kaźmierkiewicz. Wszyscy żegnający Teresę Gołębiewską życzyli jej wszelkiej pomyślności, realizacji pasji życiowych, spełnienia marzeń i odkrywania uroków życia na emeryturze.

Emerytury już nadszedł czas !

Utworzono dnia 28.10.2021

Niedawno w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyło się pożegnanie pani Halinki Ciechorskiej, która po 40 lat pracy w tym 35 latach w bibliotekarstwie przeszła na zasłużoną emeryturę. Na pożegnalnym spotkaniu nasze Miejskie Koło SBP reprezentowały Barbara Wasiluk – dyrektor MIPBP i Ewa Kaźmierkiewicz – prezes Koła SBP w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, wspólnie z zaproszonymi koleżankami wspominałyśmy wspólnie przepracowane lata, podejmowane działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa m.in. konkursy, warsztaty itp. organizowane dla bibliotek w rejonie. Serdecznie dziękujemy koleżance Halince za zaproszenie na tę  uroczystość i zarazem życzymy, aby czas emerytury przyniósł jej wiele nowych wyzwań i realizacji wymarzonych planów.

Wyjazd do Kowalewa

Utworzono dnia 03.06.2019

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 29.05.2019 r. został zorganizowany wyjazd studyjny do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pom. Oprócz bibliotekarzy z miasta i powiatu golubsko-dobrzyńskiego udział w spotkaniu integracyjnym wzięli udział bibliotekarze szkolni z Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny, Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Dołączyli do nas także klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece. Po zwiedzeniu Ośrodka Kultury i biblioteki nastąpiła wymiana doświadczeń między bibliotekarzami. Miłą niespodzianką było wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jerzego Koralewskiego, który przedstawił tą współczesną i dawniejszą historię Kowalewa. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy Pani Dyrektor Barbarze Niewidział za tak miłe przyjęcie naszej grupy. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzenie Ośrodka Terapii Zajęciowej. Organizatorami wyjazdu studyjnego do biblioteki była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Zarząd Koła SBP w Golubiu-Dobrzyniu.

Kobiety naszej małej ojczyzny

Utworzono dnia 01.04.2019

W Świetlicy Wiejskiej w Nowogrodzie odbyło się cykliczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Na uroczystość zaproszono panie aktywnie działające w organizacjach pozarządowych w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Zaproszonych gości przywitała przewodnicząca Koła SBP Ewa Kaźmierkiewicz. W imieniu Starosty Powiatu życzenia dla Pań złożył Roman Mirowski – członek Zarządu Powiatu. Do życzeń i podziękowań dołączyła Pani Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia – Róża Kopaczewska. Oprócz bibliotekarzy z powiaty w spotkaniu uczestniczyły Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi, Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W ostatniej części spotkania prowadzone były rozmowy na tematy związane z działalnością stowarzyszeń i wzajemnie wymieniały się doświadczeniami. Oprócz Koła Miejskiego SBP organizatorami święta była Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu. Degustację potraw przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowogród. Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie GBP w Nowogrodzie.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2023 9 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny