Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dyskusyjny Klub Książki

AKTUALNOŚCI:

Dyskusyjny Klub Książki już działa !

Utworzono dnia 08.09.2021

W poniedziałkowe przedpołudnie odbyło się spotkanie klubowiczów naszego DKK.

Z nie ukrywaną radością spotkaliśmy w prawie kompletnym składzie. Po rocznej przerwie wznowiono działalność naszego klubu, rozpoczynając od omówienia książki autorstwa Jerzego Bralczyka i Lucyny Kirwill pt. „Pokochawszy”. Zdania na temat książki były podzielone i wywołały ożywioną dyskusję. Przerwa w naszej działalności spowodowała, że mamy kilka zaległych pozycji książkowych do przeczytania. Wspólnie zdecydowaliśmy o wybraniu następujących pozycji do przeczytania i omówienia na następnym spotkaniu tj.: Warszewski R. - „Dzikowska”, Bonda K. - „Tylko martwi nie kłamią”, Fabiani B. - „W kręgu Wazów”, Wasowscy M. i G. -” Kabaret Starszych Panów”, Lesiak J. - „Ja, Bona”.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 18 października br. Mamy nadzieję, że spotkanie DKK odbędzie się w przewidzianym terminie.

 

Spotkanie z podróżnikiem

Utworzono dnia 12.10.2020

8.10.2020 mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Michała Milczarka – adiunkta w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, autora książek na temat myśli rosyjskiej: Z martwych was wskrzesimy , Filozofia Nikołaja Fiodorowa, Drzewo życia oraz Fenomen Wasilija Rozanowa. W Rosji autor spędził łącznie trzy lata.
W naszej bibliotece promował autor swoją najnowszą książkę „Donikąd”
Opowiadał o swoich podróżach po bezdrożach Rosji o życiu mieszkających tam ludzi, ich poglądach, utartych stereotypach, nagiej, opróżnionej z wszelkich drzew, roślin rosyjskiej Arktyki na dalekiej północy. Spotkanie było bardzo ciekawe, przekazywane przez podróżnika doznania i wrażenia były szczególne, gdyż cechowały je dynamizm i otwartość przekazu.
Słuchacze mieli wiele pytać do autora, na które Pan Milczarek odpowiadał i jednocześnie zachęcał do zainteresowania się terenami, które są dziedzictwem Związku Radzieckiego, który upadł mniej więcej 30 lat temu.

Dyskusje o książkach

Utworzono dnia 06.10.2020

Po długiej przerwie, spowodowanej reżimem pandemicznym, 28 września 2020 odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Z wielką radością zasiedliśmy, aby podyskutować nad wcześniej wybraną książką Katarzyny Enerlich pt. „Wiatr od jezior”. Akcja powieści rozgrywa się w małej, mazurskiej wiosce, w latach 90. ubiegłego wieku i dotyczy społeczności mormońskiej, która przed wojną żyła na tamtych terenach. Wszystkim uczestnikom książka i opisywane w niej przyroda i klimat Mazur, bardzo się podobały. Następne spotkanie wyznaczyliśmy na 9.11.2020 r.

DKK wznawia działalność

Utworzono dnia 23.09.2020

Szanowni klubowicze 28.09.2020 roku  (poniedziałek) o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym samym wznawiamy naszą działalność po półrocznym okresie kwarantanny. W trakcie spotkanie będziemy omawiać książkę autorstwa Katarzyny Enerlich „Wiatr od jezior”. Przebywając w bibliotece prosimy o zachowanie procedur obowiązujących podczas epidemii COVID-19.

Mistrzyni kryminału w DKK

Utworzono dnia 30.01.2020

W poniedziałek 27.01.2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę Camili Lackberg „Morderstwa i woń migdałów”. Ten zbiór tekstów szwedzkiej pisarki, uważanej już za mistrzynię kryminału, zawiera kilka opowiadań, kurs pisania powieści oraz krótki portret autobiograficzny. Nie wszystkim czytelnikom jednak odpowiadał tak zaproponowany utwór. Klubowicze uznali, że zdecydowanie lepiej czytuje się im jej kryminalne powieści, aniżeli te krótkie formy prozatorskie, które zaserwowała w „Morderstwach…” Była to ostatnia pozycja z „pakietu”, przygotowanych na II półrocze 2019 roku książek, do wspólnego omawiania. Teraz, z niecierpliwością, czekamy na następne !

Świąteczne spotkanie DKK

Utworzono dnia 11.12.2019

Było to już ostatnie w tym roku spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece. Pierwszym punktem było omówienie książki autorstwa Agaty Tuszyńskiej „Narzeczona Schulza”. Dyskusja, która potem się rozwinęła dotyczyła trudnej i niespełnionej miłości Juszy (Józefiny Szelińskiej) do malarza i pisarza Brunona Szulza. W dalszej części spotkania koordynatorka Klubu złożyła życzenia Bożonarodzeniowe oraz wręczyła drobny świąteczny upominek, dziękując klubowiczom za całoroczne spotkania DKK, życząc na koniec Szczęśliwego Nowego Roku 2020. 27.01.2020 (poniedziałek) godz. 11.00 pierwsze spotkanie w Nowym Roku. Zapraszamy.

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny