Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koło Miejskie SBP

Czcionka:

Koło Miejskie
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
w Golubiu-Dobrzyniu

 

AKTUALNOŚCI:

Emerytura dla pani Teresy

Utworzono dnia 10.01.2022

W Urzędzie Gminy w Zbójnie 30 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Teresy Gołębiewskiej – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w/w miejscowości. Pani Teresa po 40 latach pracy zawodowej, w tym 30 latach kierowania biblioteką odeszła na zasłużoną emeryturę.

Od lipca 1999 roku biblioteki z terenu Gminy Zbójno przeszły po opiekę merytoryczną Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu i zostały objęte nadzorem instruktora powiatowego. Biblioteka w Zbójnie pod kierownictwem pani Teresy przeszła dużą metamorfozę i stała jedną z najlepszych placówek bibliotecznych na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. To dzięki pozyskanym środkom finansowym ze składnych projektów można było poprawić estetykę lokalu, wymienić meble biblioteczne, zakupić nowe pozycje książkowe oraz rozszerzyć działalność kulturalno-edukacyjną o seniorów. Z ramienia Urzędu Gminy Panią Gołębiowską pożegnali: Wójt Gminy Zbójno – Katarzyna Kukielska i Sekretarz Gminy – Jacek Foksiński. Natomiast z ramienia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu Panią Teresę pożegnały: Dyrektor MiPBP -  Barbara Wasiluk oraz Przewodnicząca Koła SBP - Ewa Kaźmierkiewicz. Wszyscy żegnający Teresę Gołębiewską życzyli jej wszelkiej pomyślności, realizacji pasji życiowych, spełnienia marzeń i odkrywania uroków życia na emeryturze.

Emerytury już nadszedł czas !

Utworzono dnia 28.10.2021

Niedawno w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyło się pożegnanie pani Halinki Ciechorskiej, która po 40 lat pracy w tym 35 latach w bibliotekarstwie przeszła na zasłużoną emeryturę. Na pożegnalnym spotkaniu nasze Miejskie Koło SBP reprezentowały Barbara Wasiluk – dyrektor MIPBP i Ewa Kaźmierkiewicz – prezes Koła SBP w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, wspólnie z zaproszonymi koleżankami wspominałyśmy wspólnie przepracowane lata, podejmowane działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa m.in. konkursy, warsztaty itp. organizowane dla bibliotek w rejonie. Serdecznie dziękujemy koleżance Halince za zaproszenie na tę  uroczystość i zarazem życzymy, aby czas emerytury przyniósł jej wiele nowych wyzwań i realizacji wymarzonych planów.

Wyjazd do Kowalewa

Utworzono dnia 03.06.2019

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 29.05.2019 r. został zorganizowany wyjazd studyjny do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pom. Oprócz bibliotekarzy z miasta i powiatu golubsko-dobrzyńskiego udział w spotkaniu integracyjnym wzięli udział bibliotekarze szkolni z Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny, Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Dołączyli do nas także klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece. Po zwiedzeniu Ośrodka Kultury i biblioteki nastąpiła wymiana doświadczeń między bibliotekarzami. Miłą niespodzianką było wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jerzego Koralewskiego, który przedstawił tą współczesną i dawniejszą historię Kowalewa. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy Pani Dyrektor Barbarze Niewidział za tak miłe przyjęcie naszej grupy. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzenie Ośrodka Terapii Zajęciowej. Organizatorami wyjazdu studyjnego do biblioteki była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Zarząd Koła SBP w Golubiu-Dobrzyniu.

Kobiety naszej małej ojczyzny

Utworzono dnia 01.04.2019

W Świetlicy Wiejskiej w Nowogrodzie odbyło się cykliczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Na uroczystość zaproszono panie aktywnie działające w organizacjach pozarządowych w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Zaproszonych gości przywitała przewodnicząca Koła SBP Ewa Kaźmierkiewicz. W imieniu Starosty Powiatu życzenia dla Pań złożył Roman Mirowski – członek Zarządu Powiatu. Do życzeń i podziękowań dołączyła Pani Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia – Róża Kopaczewska. Oprócz bibliotekarzy z powiaty w spotkaniu uczestniczyły Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi, Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W ostatniej części spotkania prowadzone były rozmowy na tematy związane z działalnością stowarzyszeń i wzajemnie wymieniały się doświadczeniami. Oprócz Koła Miejskiego SBP organizatorami święta była Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu. Degustację potraw przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowogród. Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie GBP w Nowogrodzie.

Emerytura tuż, tuż !

Utworzono dnia 01.10.2018

W dniu 23.09.2018 r. pożegnaliśmy Panią Danutę Wrzesińską, która po kilkudziesięciu latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. W bibliotekarstwie koleżanka Danuta przepracowała 22 lata, kierując filią w Ostrowitem – GBP Nowogród. W gronie najbliższych współpracowników, Wójta Gminy G-D Pana Marka Ryłowicza, przewodnicząca Koła SBP w Golubiu-Dobrzyniu Pani Ewa Kaźmierkiewicz podziękowała Danucie Wrzesińskiej za życzliwość, troskę z jaką otaczała czytelników, Bibliotekę i książki. Z okazji przejścia na emeryturę życzyła spełnienia marzeń, dalszego rozwoju osobistego i wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym.

Wizyta bibliotekarzy z Torunia

Utworzono dnia 12.06.2018

Zarząd Koła SBP zaprosił bibliotekarzy z Koła Miejskiego Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu , na jednodniową wycieczkę do Golubia-Dobrzynia i okolic. W dniu 06.08.2018r. 30 osobowa grupa bibliotekarzy rozpoczął swoją wizytę od zwiedzenia siedziby MPBP przy ul.Zeromskiego 11. Drugim punktem odwiedzin było zwiedzanie Zamku Golubskiego. Przewodnikiem po dziejach zamku był Pan Piotr Kwiatkowski , który naszym gościom przekazał dożo ciekawych informacji historycznych, nie zapominając o pobycie na zamku Królewny Anny Wazówny. Następnie bibliotekarze z góry zamkowej mogli podziwiać piękno miasta i okolic. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie starówki golubskiej, tu przewodnikiem był Pan Janusz Surmacewicz , który przywitał gości w Domku pod Kapturkiem. Oprowadzając wycieczkę po starówce opowiedział historię dwóch miast granicznych Golubiu i Dobrzyniu. Po tej części wizyty grupa bibliotekarzy udała się do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, gdzie przywitał ich Fryderyk Chopin z tablicy multimedialnej. Pani przewodnik opowiedziała o dwukrotnym (1824-1825) wakacyjnym pobycie młodego Fryderyka Chopina w Szafarni i jego fascynację muzyką ludową, którą później wykorzystał w swoich utworach. Goście mogli tu wysłuchać kilka krótkich utworów skomponowanych przez młodego Fryderyka. Golub-Dobrzyń i okolice zachwyciły bibliotekarzy z Torunia. W miły i relaksujący dzień mogli zakończyć swoją część z obchodów Dnia Bibliotekarza. Naszych gości na przyszły rok zaprosiliśmy do udziału w pieszym rajdzie do Nowogrodu.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny