Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Kijów – miasto sprzed wojny” - wystawa

Utworzono dnia 15.06.2022
Czcionka:

Zapraszamy państwa do obejrzenia wystawy, która przez miesiąc będzie dostępna w naszej bibliotece.  Ekspozycja została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

Na 20 planszach zobaczymy najbardziej charakterystyczne fragmenty Kijowa, m.in. Górę Łysą, Plac Niepodległości z figurą Archanioła Michała, kijowskie kamienice w historycznej odsłonie.

Ekspozycja przygotowana przez znanych toruńskich fotografików – Jadwigę i Marka Czarneckich oraz Olenę Pryshchepę. Zaprezentowane są tu zdjęcia przedstawiające Kijów sprzed wojny ukraińsko-rosyjskiej.  Są to fotografie z lat 2009 i 2010 wykonane przez toruńskich artystów podczas ich wizyty w Kijowie. A także zdjęcia z lat 2019-2021, które przywiozła do Polski Olena Pryshchepa, dziennikarka telewizyjna z Kijowa. Na wystawie można obejrzeć części miasta na prawym brzegu Dniepru, kościół św. Jerzego, Most Tysiącleci, Muzyczne fontanny, które pojawiły się na centralnym placu Kijowa po jego całkowitej rekonstrukcji w 2001 r., monumentalną rzeźbę Ojczyzna - Matka, która od wielu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, Pomnik Niepodległości i Muzeum Wody.

„Kijów – miasto sprzed wojny” - wystawa

Utworzono dnia 15.06.2022, 11:59

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2022 2 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny