Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

AKTUALNOŚCI:

Nowości książkowe zakupione!

Utworzono dnia 30.03.2023

Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy nową ofertę książek z zakupu, którego dokonaliśmy  w drugiej połowie marca. W pakiecie nowości znalazły się pozycje poczytnych autorów książek z literatury pięknej polskiej i obcej i literatury dla dzieci i młodzieży. Po zainwentaryzowaniu i opracowaniu książki trafią na półki biblioteczne. Nowości książkowe trafią do wszystkich bibliotek na terenie miasta, a po ich wypożyczenie zapraszamy po Świętach Wielkanocnych.

 

czytaj dalej na temat: Nowości książkowe zakupione!

Kursujemy po internecie

Utworzono dnia 30.03.2023

Nieustannie trwa przygoda naszych kursantów z komputerami. Dowiadujemy się więcej wiadomości i ... idzie nam coraz lepiej. Już niedługo zajrzymy w czeluście internetu i zgłębimy jego tajemnice. Następne spotkanie już po świętach.

czytaj dalej na temat: Kursujemy po internecie

DKK w czytaniu

Utworzono dnia 28.03.2023

Kolejne spotkanie klubowiczów z Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęliśmy od dokończenia omawiania książki autorstwa Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie – niewygodna historia powojennej Polski”. Oto krótka recenzja książki „Jest to historia zbrodni na niemieckich mieszkańcach Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy dokonanej przez samozwańczych milicjantów. Są losy Zygfryda Kapeli i jego rodziny z okolic dzisiejszego Świebodzina”. Omawianą pozycję książkową zakończyliśmy podsumowaniem, iż nic nie usprawiedliwia zbrodni na niewinnych ludziach, ale na wszystko należy patrzeć przez pryzmat czasów. Warto dobrze poznać te konsekwencje, aby więcej się one nie powtórzyły. Następne spotkanie odbędzie się 24 kwietnia br.

 

czytaj dalej na temat: DKK w czytaniu

Ułatwiamy wyszukiwanie książek

Utworzono dnia 22.03.2023

Zawsze jest nam bardzo miło jak Państwo odwiedzają nasze biblioteki.Niestety zdarza się, że nie możecie wybrać się do nas. W takim wypadku, to my przyjdziemy poprzez komputer do Was. Na naszej stronie uruchomiliśmy wyszukiwanie książek: znajdziecie tam pełne listy książek którymi dysponują nasze wszystkie biblioteki, informacje czy książka na was czeka w tym momencie, a może ktoś ją wypożyczył ?, dowiecie się Państwo kiedy będzie dla Was dostępna. Jeżeli książka jest tak poczytna, że tworzy się do niej kolejka, zapiszecie się do tej kolejki. A jeśli przyjdzie wasza kolej na jej wypożyczenie dostaniecie Państwo e-maila z taką informacją.
Może nie wiesz, co przeczytać? Podpowiemy Ci. Będziesz zadowolony.
Pewnie jesteś bardzo zajętym człowiekiem i nie zawsze pamiętasz o oddaniu książki, biblioteka poprzez emaila przypomni ci o terminie zwrotu książek.
Jeżeli nie znaleźliście konkretnej pozycji książkowej w naszej bibliotece, to dzięki tej wyszukiwarce dowiecie się gdzie jej szukać. Zajrzyj na stronę www.bibliotekagd.pl i zobacz, co oferuje ci przeglądarka „szukam książki

 

czytaj dalej na temat: Ułatwiamy wyszukiwanie książek

Książki na wiosnę!

Utworzono dnia 21.03.2023

21 marca br. w parku miejskim przy Placu Tysiąclecia została ponownie otwarta szafa z książkami. Tym miłym akcentem, w pierwszy dzień wiosny pragniemy zachęcić mieszkańców miasta do czytania i ułatwić im dostęp do książek. Dzięki tej akcji uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Szafa z książkami będzie otwarta w okresie od marca do października br. Zachęcamy mieszkańców miasta do włączenia się do bookcrossingowej akcji pod takim hasłem:

Działaj z nami, uwalniaj książki.
To takie proste! Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką biblioteką.
Odkrywaj! czytaj! Uwalniaj! DOŁĄCZ DO NAS!

Inicjatorem postawienia szafy z książkami w parku miejskim jest Stowarzyszenie „Przywrócić pamięć”. Akcja uwalniania książek prowadzona jest wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną.

 

czytaj dalej na temat: Książki na wiosnę!

Wiosenna Pani

Utworzono dnia 20.03.2023

Ponowne spotkanie z podopiecznymi Powiatowego Środowiskowego Domu Pomocy odbyło się w piątkowe przedpołudnie w bibliotece. Tematem przewodnim przeprowadzonych zajęć była wiosna, Podopieczni ośrodka wraz z Panią Ewą  wykonali wiosenny plakat zatytułowany „Pani Wiosna”. Następną wizytę zaplanowano 31 marca br., zajęcia  przeprowadzone w tym dniu będą nawiązywać do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

czytaj dalej na temat: Wiosenna Pani

Z bibliotecznej półki

Utworzono dnia 16.03.2023

Ogniwem łączącym tę trylogię, jest jej główny bohater, Marek Bener, dziennikarz śledczy, który w każdym z podejmowanych śledztw odkrywa, iż łączą się one z jego przeszłością, która kładzie się cieniem na jego życiu. Kolejne posunięcia wikłają go w coraz bardziej niebezpieczną grę…
Czy znajdzie w sobie dość siły, aby zmierzyć się z demonami przeszłości ?
Zobaczcie  - a raczej przeczytajcie Państwo sami !!!
Zapraszamy do biblioteki.

UWAGA CZYTELNICY

Utworzono dnia 16.03.2023

Informujemy, że Filia Osiedle Młodych 
w dniach 16 i 17 marca 2023
będzie NIECZYNNA

czytaj dalej na temat: UWAGA CZYTELNICY

„Mała retencja musimy zatrzymać deszcz”- wykład dla UTW

Utworzono dnia 16.03.2023

W wykładzie zatytułowanym jak wyżej, dr inż. Jacek Cieściński bardzo ciekawie opowiadał o obrocie wód w przyrodzie oraz zachęcał do racjonalnego zagospodarowania opadów atmosferycznych. 04.03.2023 r. grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchała w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni koncertu wykonanego dla uczczenia 213 urodzin Fryderyka Chopina. Następny wykład 12.04.2023 r. pod tytułem „Wstęp do fizjoterapii osób starszych cz.6”, wygłosi dr. n. med. Piotr Czynsz.

czytaj dalej na temat: „Mała retencja musimy zatrzymać deszcz”- wykład dla UTW

„Motyle” w książkach!

Utworzono dnia 14.03.2023

W poniedziałkowy ranek grupa 5 letnich „Motyli” z Publicznego Przedszkola nr 2 ponownie odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży naszej Biblioteki. Pani Joanna przypomniała dzieciom czym się zajmuje ta biblioteka, jaką literaturą dysponuje i co to znaczy „wypożyczać”. Wspólnie z bibliotekarką dzieci szukały odpowiedzi na pytanie - „po co czytać książki?” i dlaczego nie wolno ich niszczyć? Wśród odpowiedzi dominowały - „czytamy żeby być mądrym” oraz „nie wolno niszczyć książek, bo jest coraz mniej drzew”. 

Dzieci wysłuchały także podania ludowego pt. „Koszula szczęśliwego człowieka” z książki „Wielka księga wartości” i wspólnie rozważały temat – „jakie rzeczy trzeba posiadać żeby być szczęśliwym?”. W roku Mikołaja Kopernika nie omieszkaliśmy wspomnieć o genialnym astronomie. Na koniec, dla relaksu dzieci pobawiły się z bibliotekarką, kolorowały i rozwiązywały zagadki graficzne.

Pani Joanna zaprosiła także dzieci do kolejnej wizyty oraz udziału w programie „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Czekamy na kolejne miłe spotkanie! :)

 

czytaj dalej na temat: „Motyle” w książkach!

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2023 9 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny